Krzesła Laboratoryjne

Krzesła laboratoryjne stanowią niezbędny element każdego laboratorium Są to produkty o specjalnym przeznaczeniu, muszą być wytrzymałe nie tylko na intensywne użytkowanie, ale również na szereg substancji chemicznych jakie mogą być używane w laboratorium. Na rynku dostępne są krzesła o regulowanej wysokości siedziska, dzięki czemu można je dowolnie dostosować do wysokości stanowiska pracy. Ergonomiczne użytkowanie zapewniają regulowane podnóżki. Krzesła laboratoryjne powinny być wykonane solidnej podstawie dolnej zapewniającej stabilność dla użytkownika.

W przeciwieństwie do krzeseł klasycznych, siedziska krzeseł specjalistycznych pokryte są materiałem wysoce odpornym na substancje wykorzystywane rutynowo w laboratoriach. Specjalistyczne krzesła laboratoryjne cechuje odporność na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne a także krzesła takie mogą posiadać właściwości antybakteryjne (szczególnie przydatne w przypadku laboratoriów mikrobiologicznych). Krzesła takie powinny być łatwe w utrzymaniu w czystości i powinny być odporne na środki dezynfekujące używane do odkażania siedziska i innych elementów konstrukcyjnych.

W laboratoriach stosuje się również krzesła elektrostatyczne. Takie krzesła poleca się do użytkowania w pracowniach eterowych oraz w miejscach gdzie nawet najmniejsze ilości ładunków elektrostatycznych mogą zaburzyć pomiary.

Krzesła Labster to pierwszy prawdziwy model krzesła laboratoryjnego. Model ten został specjalnie zaprojektowany na specjalne potrzeby laboratoriów. Krzesło to zostało zaprojektowane tak, aby było jak najbardziej elastyczne w pracy laboratoryjnej. Siedzisko nie posiada ostrych krawędzi. Obicie wykonanie jest bezszwowego materiału co minimalizuje gromadzenie się bakterii i ułatwia czyszczenie. Dzięki unikalnej konstrukcji, cały mechanizm jest ukryty pod miękką, zmywalną powłoką siedziska.

Taborety laboratoryjne są doskonałą alternatywą dla krzeseł specjalistycznych. Taborety laboratoryjne wyposażone są w obrotowe, tapicerowane siedzisko, zajmują mniej miejsca niż krzesła i łatwiej można je „schować” pod blatem laboratoryjnym. Wysokość taboretu można łatwo regulować za pomocą podnośnika pneumatycznego. Dzięki nakładkom z tworzywa sztucznego zachowana jest stabilność siedziska. Kółka samohamowne mogą być dostosowane zarówno do powierzchni miękkich oraz twardych.

Szeroki wybór specjalistycznych krzeseł i taboretów laboratoryjnych znajdziecie Państwo w asortymencie firmy Danlab. Krzesła laboratoryjne, taborety laboratoryjne, hokery a także stoliki w kilku modelach do wyboru. Są to zarówno klasyczne wersje z oparciem, jak i z podłokietnikami zapewniającymi podporę dla rąk, z regulowanym, chromowanym podnóżkiem czy też z regulacją wysokości siedziska oraz kąta odchylenia siedziska. W ofercie firmy DANLAB znajdziecie Państwo również specjalistyczne meble laboratoryjne. Nasz wykwalifikowany personel doradzi typ mebla / blatu, przygotujemy dla Państwa prezentację i wycenimy zaproponowane rozwiązanie. Prosimy o kontakt biuro@danlab.pl.

Zapraszamy !!!